ÜRÜNLER / ÖZEN / ÖZEN KOMPRESÖR İKT170-60
 
 
 
 
ÖZEN / ÖZEN KOMPRESÖR İKT170-60
ÖZEN
   
Ürün Adı : ÖZEN KOMPRESÖR İKT170-60
Markası :
     
Açıklama :  

IKT serisi kapasite kontrollü kompresörlerde, kompresöre frekans invertörü ilave edilmiştir. Frekans invertörü, basınç sensöründen gelen bilgiyle işletmenin hava ihtiyacını tam olarak algılar ve kompresör ihtiyaca göre hava üreterek fazla enerji harcanmasını önler. Yani işletmeye ne kadar hava gerekli ise kompresör o kadar enerji kullanır.

İşletmelerde basınçlı hava ihtiyacı değişkendir. Hiçbir işletme sürekli aynı havayı tüketmez. Vardiyalı çalışabilir, bakımda olan makineler olabilir, kompresör ihtiyaçtan büyük seçilmiş olabilir. Değişken basınçlı hava ihtiyacından dolayı standart kompresörlerin sürekli dur-kalk veya boş-dolu çalışması gerekir.Standart kompresör, başta çalışma sırasında hiç hava üretmemesine karşın tam gücün yaklaşık %30-35’ni harcar.

Standart kompresör ile IKT serisi kompresörlerde kullanım durumuna göre %15 ile %35 arasında enerji tasarrufu sağlanır.

» IKT serisi kapasite kontrollü vidalı hava kompresörlerinin avantajları:

- Standart kompresörlerde 1-2 bar çalışma aralığı bulunurken, IKT serisi fabrikanın hava ihtiyacına göre set edilen değerde sabit basınçta hava üretir. Böylece gereksiz yere daha yüksek basınç üretilmez ve daha az enerji harcanır.

- Basınç sensoru ile fabrikanın hava ihtiyacı tam olarak algılandığından ihtiyaç kadar hava üretilerek gereksiz elektrik tüketimi engellenir.

- Standart kompresörlerde yıldız-üçgen yol verme esnasında ilk kalkıştan üçgene geçiş anına kadarki yıldız konumunda nominal akımın 4-5 katı akım çeker. Halbuki IKT serisi kompresörler (soft-start) yumuşak kalkış yapar ve daha az enerji harcamanın yanı sıra şebekeyi zorlamaz ve ani darbeler ortaya çıkmaz.

- Kompresör kasnaklarında ya da diğer aksamlarda hiçbir değişiklik yapmadan istenilen basınçta kullanım sağlanabilir.

- Ani yükselmeler ve darbeler engelleneceğinden kullanılan ekipmanların ömrü artmış olur.

- Frekans invertöründe kullanılan giriş filtresi ve şok trafosu ile şebekede meydana gelebilecek gerilim farklarına karşı frekans invertörünü ve motoru korur.

 
 
 
 
 
     
   
   
     
 
Mail adresimize kaydolarak size
günlük gelişmeleri yayınlayabiliriz.
 
 
 
     
     
 

 

 

   
 
 
 
Koyuncu Makina 2013 © Tüm Hakları Gizlidir.
Designed by